Warsztaty dla Rodziców

ZAPRASZAM CHĘTNYCH RODZICÓW

na zajęcia warsztatowo-edukacyjne

„MAŁA SZKOŁA DLA RODZICÓW”

w oparciu o książkę A. Faber i E. Mazlish

pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały;

Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły ?”

Zajęcia będą prowadzone przez:

mgr Agnieszkę Grzybowską

na terenie

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 2

w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47

we czwartki w godz.17.00– 19.00

prosimy o zgłaszanie się na warsztaty telefonicznie: 22 836 70 88

pierwsze spotkanie „małej­­_Szkoły dla Rodziców” 01.10.2020

„mała Szkoła dla Rodziców”

Zajęcia są przeznaczone dla Rodziców dzieci przedszkolnych pragnących poszerzyć swoje umiejętności wychowawcze.

Celem programu jest:

• Rozwijanie w uczestnikach „malej_Szkoły dla Rodziców” umiejętności budowania prawidłowych relacji w różnych układach i sytuacjach międzyludzkich.
  • Rezygnacja z „przymusu” wychowywania na rzecz korzystania z zasad wychowawczych wyrastających z psychologii komunikacji.
  • Uświadomienie rodzicom, że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego.
  • Ukazanie wagi dla procesu wychowawczego jasnego, czytelnego systemu wartości rodzica.
  • Pogłębienie samoświadomości i refleksji na temat skuteczności określonych metod wychowawczych
  • Podważenie i zakwestionowanie przynajmniej niektórych mitów i stereotypów dotyczących wychowywania dzieci.

Przewidywane efekty programu:

• Zwiększenie umiejętności wychowawczych Rodziców uczestniczących w zajęciach;
  • Poszerzenie repertuaru praktycznych umiejętności budowania prawidłowych relacji rodziców z dziećmi.
  • Lepsze rozumienie zachowań własnych i dzieci (granice, uczucia).
  • Zwiększenie repertuaru konstruktywnych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nowymi, nieprzewidywalnymi m.in. wynikającymi z pandemii COVID-19.
  • Ukształtowanie prawidłowych postaw Rodziców (Opiekunów) uczestniczących w cyklu spotkań warsztatowych.

Zajęcia będą prowadzone przez psycholog Poradni:

mgr Agnieszkę Grzybowską.

„mała_ Szkoła dla Rodziców”

to 10 cotygodniowych spotkań, które będą odbywały się na terenie Poradni, we czwartki (od 01.10.2020 do 03.12.2020),

w godz. 17.00 – 19.00.

Dodano 17.09.2020 przez: Jolanta Kozłowska