Baner akcji - Eko z Twoją wolą

EKO Z TWOJĄ WOLĄ

W tym roku szkolnym wszystkie wolskie placówki oświatowe realizują programy ekologiczne. W przedszkolach pracujemy w oparciu o autorski program pt.: "Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat".

W każdy piątek działalność Nasza ukierunkowana jest wokół szeroko rozumianej ekologii. Poprzez stosowanie aktywnych metod pracy głównie skupionych na odkrywaniu, badaniu, doświadczeniu - kształtujemy u Naszych Przedszkolaków postawę Młodego Ekologa.

„Eko z Twoją Wolą", czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko
Plan działań w ramach projektu EKO z Twoją Wolą w wolskich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

Poniżej fotorelacje z działalności przedszkolaków naszego przedszkola w ramach programu.

Poznajemy właściwości marchewki Grupa II
  GRUPA VI - EKOLOGICZNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
  GRUPA IV RYBKI_Oszczędzanie wody
„Oszczędzamy wodę”, poznanie sposobów oszczędzania, wykonanie plakatu.
  Grupa V Sprzątanie świata.
Grupa Tropicieli sprząta teren wokół przedszkola.
  Grupa V. Warsztaty ekologiczne.
Warsztaty ekologiczne „Małe wysypisko”. Zajęcia poświęcone prawidłowej segregacji odpadów.
  GRUPA VI Dokarmiamy patki zimą
Pomagamy naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten trudny zimowy czas.
  GRUPA IV RYBKI_Konkurs Jesienne skarby w ogródku
Dzieci z Grupy IV wzięły udział w VI edycji konkursu „Jesienne skarby w ogródku”, wykonały grupową pracę plastyczną z wykorzystaniem materiałów naturalnych i przyrodniczych.
  GRUPA IV RYBKI_Hodowla ślimaków afrykańskich i uprawa rośln ozdobnych
Dzieci z Grupy IV w ramach kształtowania postaw proekologicznych zajmują się hodowlą ślimaków afrykańskich oraz dbają o rośliny ozdobne.
  GRUPA IV RYBKI_Zwierzęta zimą
W ramach realizacji tematu "Zwierzęta zimą" dzieci wykonały pracę plastyczną "Karmniki".
  GRUPA VI Eko choinka w Urzędzie Dzielnicy Wola
Delegacja dzieci z naszej grupy pojechała razem z paniami do Urzędu Dzielnicy Wola by tam powiesić piękne, pachnące ozdoby choinkowe na świątecznym drzewku. Wszystkie zawieszki zrobione zostały przez dzieci, panie nauczycielki i rodziców z wolskich przedszkoli w ramach realizacji dzielnicowego projektu "Eko z Twoją Wolą".