Baner akcji - Eko z Twoją wolą

EKO Z TWOJĄ WOLĄ

W tym roku szkolnym wszystkie wolskie placówki oświatowe realizują programy ekologiczne. W przedszkolach pracujemy w oparciu o autorski program pt.: "Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat".

W każdy piątek działalność Nasza ukierunkowana jest wokół szeroko rozumianej ekologii. Poprzez stosowanie aktywnych metod pracy głównie skupionych na odkrywaniu, badaniu, doświadczeniu - kształtujemy u Naszych Przedszkolaków postawę Młodego Ekologa.

„Eko z Twoją Wolą", czyli dzieci i młodzież troszczą się o środowisko
Plan działań w ramach projektu EKO z Twoją Wolą w wolskich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

Poniżej fotorelacje z działalności przedszkolaków naszego przedszkola w ramach programu.

Grupa V wiosenne kwiaty.
Grupa Tropicieli wybrała się do ogrodu przedszkolnego w celu znalezienia pierwszych wiosennych kwiatów.
  Grupa V oberwacje przyrody.
Grupa Tropicieli obserwowała budzącą się do życia przyrodę w ogrodzie przedszkolnym.
  Grupa V sianie warzyw.
Dzieci przygotowały pojemniki z ziemią do zasiania rzeżuchy oraz szczypiorku.
  GRUPA V Zakłada hodowlę fasoli - doświadczenie.
Grupa Tropicieli badam wpływ działania światła na kiełkowanie, wzrost i rozwój fasoli.
  Grupa V - DZIEŃ MARCHEWKI
Dzieci poznały właściwości marchwi, wzięły udział w marchewkowych zawodach oraz zrobiły surówkę z marchwi.
  GRUPA IV RYBKI_Sianie warzyw
Dzieci samodzielnie przygotowały podłoże i posiały warzywa (m.in. rzodkiewka, sałata, rukola) do pojemników.
  GRUPA IV RYBKI_sadzenie fasoli
Grupa IV rozpoczęła projekt badawczy "Roślina. Co lubią rośliny?". Jednym z zadań było samodzielne posadzenie rośliny, a następnie obserwacja jej wzrostu i dbanie o rośliny.
  GRUPA IV RYBKI_Obserwacje z lupą
Dzieci wybrały się do ogrodu przedszkolnego obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Do obserwacji użyto lup.
  GRUPA IV RYBKI_Gawra
W ramach realizacji tematu związanego ze zwierzętami leśnymi zbudowaliśmy gawrę - zimowe schronienie niedźwiedzia.
  Poznajemy właściwości marchewki Grupa II

««« ««  1 | 2 | 3  »» »»»