Galeria Grupy I

Bal Postaci z Bajek
  Pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 24 października w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Podczas uroczystości "Słoneczka" z grupy I zaprezentowały przygotowane piosenki, wierszyki i tańce. Dla większości dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania na przedszkolaka, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla naszych przedszkolaków było to wielkie przeżycie. Drodzy Rodzice - GRATULUJEMY tak dzielnych dzieci i DZIĘKUJEMY za przygotowanie pysznego poczęstunku.
  JEŻ - zajęcie plastyczno-konstrukcyjne
To już kolejne zajęcia w gr I z wykorzystaniem masy solnej. Tym razem dzieci formowały z "ciasta" kształt jeżyka, do którego później wbijały igły z makaronu. Nos i czy zostały doklejone z plasteliny.
  Dzień Śmiesznego Przedszkolaka - Kim chciałbym zostać w przyszłości...
Dnia 16 października w ramach tzw. "Śmiesznego dnia w przedszkolu", dzieci miały okazję przebrać się za ludzi, którzy wykonują różne zawody.
W naszej grupie spotkać można było min.: lekarzy (również tych leczących zwierzęta), strażaków, panią policjantkę, baletnicę, panią Kapitan, piłkarza.
  Jesień w ogrodzie przedszkolnym
Korzystając z uroków "Polskiej Złotej Jesieni", dzieci pod okiem opiekunów zbierały kolorowe liście, które zostały zgromadzone w kąciku przyrody.
  Eksperyment z pestkami owoców
Podczas realizacji tematu "Jesień w sadzie" dzieci poznały budowę wybranych owoców. Pestki, które zostały z nich wyjęte (owoce oczywiście zostały zdegustowane) zostały włożone do ziemi. Doniczka z nasionkami została umieszczona w słonecznym miejscu w kąciku przyrody. Teraz dzieci mają możliwość opiekowania się nasionkiem: obserwują, w razie potrzeby podlewają i zastanawiają się ... "Czy coś z tego urośnie?"
  Owoce - z masy solnej
Mąka, sól i woda - to 3 podstawowe i niezbędne składniki do wykonania "ciasta do zabawy". Podczas realizacji tematu tygodniowego "JESIEŃ W SADZIE" dzieci wykonały z masy solnej wybrane przez siebie owoce. Następnego dnia (po wysuszeniu) " pomalowały je farbami na właściwy kolor zgodny z obrazem rzeczywistym. wszystkie owoce zostały włożone do ogromnego koszyka i stanowią ozdobę w holu naszego przedszkola.
  Fluoryzacja
Dnia 1 października w naszym przedszkolu odbyła się fluoryzacja. Najpierw wszystkie dzieci uczestniczyły w pogadance na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo myć zęby. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu ze specjalistą otrzymały symboliczne nagrody. Po obiedzie, za zgodą rodziców dzieci pod okiem wykwalifikowanych asystentek stomatologicznych myły zęby "specjalnym preparatem".
  Zajęcie plastyczne - malowanie palcami
Czy do malowania farbami zawsze potrzebny jest pędzelek? Okazuje się, że nie koniecznie. Naszym przedszkolakom do malowania posłużyły własne palce.... a prace na wystawce prezentowały się znakomicie.
  Jesień daje nam warzywa

««« ««  1 | 2  »» »»»