Galeria Grupy I

PRACE DZIECI I ICH ZABAWY
  ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA
  WIELKANOCNE ZAJĄCZKI, BARANKI, PISANKI
W dniach od 6 do 10 kwietnia (w ramach zdalnego nauczania) proponowałyśmy rodzicom różnego rodzaju zabawy i zajęcia związane z tematem "WIELKANOC". W propozycjach znajdowały się m.in. zabawy plastyczne, których efekty możemy obejrzeć właśnie w tej galerii.
Wykonane przez dzieci wielkanocne baranki, pisanki, zajączki prezentują się doskonale... i z pewnością będą stanowiły ciekawą świąteczną dekorację mieszkania w czasie świąt. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie.
  WIOSNA - WYSTAWKA PRAC
Z powodu pandemii koronawirusa przedszkole jest nieczynne, ale nie oznacza to całkowitego zakończenia zabawy i nauki dla naszych SŁONECZEK. Nasza współpraca i kontakty wyglądają po prostu inaczej – kontaktujemy się w sposób mailowy (- Rodzice! Wysyłamy do Was maile z propozycjami zabaw i różnych zajęć dla dzieci; jeżeli maile do Was nie docierają, poinformujcie o tym przedszkole).
Na przełomie marca i kwietnia realizowany był temat "WIOSNA".
- Kochane nasze SŁONECZKA! Wykonane przez Was bociany i żabki są przepiękne. Widać, że się bardzo staracie...i dużo pracujecie w waszych domach. Cieszymy sie widząc Wasze uśmiechnięte buzie.
  Poznajemy wybrane kraje Uni Europejskiej - Włochy
Przedszkolaki poznały przygody słynnego drewnianego pajacyka - Pinokia. Dowiedziały się, że Włochy są królestwem makaronów i oczywiście pizzy.
Każde dziecko mogło doskonalić sprawność manualną wykonując pizzę z masy solnej (i ozdabiając ją gotowymi elementami oraz plasteliną).
  Poznajemy wybrane kraje Unii Europejskiej - Holandia
Dzieci dowiedziały się, że w Europie jest kraj, który jest sławny z wiatraków, tulipanów i rowerów - to oczywiście HOLANDIA. Podczas zajęć plastyczno-konstrukcyjnych dzieci przy pomocy nauczyciela wykonały makietę z wiatrakami i tulipanami.
  Poznajemy wybrane kraje Unii Europejskiej - Belgia
"Hej, dzieci jeśli chcecie zobaczyć smerfów świat ..."
Podczas podróży po Europie nasze „SŁONECZKA” odwiedziły Belgię - kraj niebieskich, sympatycznych „ludków”. Po wysłuchaniu bajki (czytanej przez nauczyciela) dzieci samodzielnie malowały farbami „DOMEK SMERFÓW”. Dzieci dowiedziały się również, że specjałami kuchni belgijskiej są: frytki, gofry oraz czekolada.
  Poznajemy wybrane kraje Unii Europejskiej - Dania
Na przełomie lutego i marca w naszym przedszkolu realizowane były zajęcia z zakresu tematu: „EUROPA OD KUCHNI”. Nasze „SŁONECZKA” poprzez zabawę (adekwatnie do wieku i możliwości rozwojowych) również zdobywały wiedzę dotyczącą wybranych krajów Unii Europejskiej.
Realizując temat „PODRÓŻ DO DANII” dowiedziały się m.in., ,że ich ulubione klocki Lego pochodzą właśnie z tego kraju. To w Danii właśnie znajduje się słynny Park rozrywki Legoland.

„Czy wy wiecie, czy nie wiecie?
Klocki lego są na świecie…
…Wymyślili je Duńczycy
w kraju Andersena
Pan Andersen pisała bajki
Pan Andersen pisała bajki…”

Przy słowach tej piosenki dzieci konstruowały swój własny LEGOLAND.

««« ««  1 | 2 | 3 | 4 | 5  »» »»»