Galeria Grupy I

Jak powstaje "papier czerpany?"
W ramach realizacji tematu "Książeczki z półeczki" dzieci zostały zapoznane (na podstawie historyjki obrazkowej i filmu) z etapami produkcji papieru. Następnie dzieci uczestniczyły w doświadczeniu "Jak powstaje papier czerpany?". Wspólnie została przygotowana masa papierowa z makulatury (kartki papieru, gazet zostały porwane przez dzieci na drobne kawałki i wymieszane z wodą – w ten sposób powstała papierowa pulpa). Następnie po odsączeniu wody, wilgotna masa papierowa została rozprowadzona na tekturowych podkładkach i wygładzana wałkiem do ciasta. Następnego dnia „papier czerpany” był już suchy.
  NASI ULUBIEŃCY - spotkanie ze świnką morską
W ramach realizacji tematu "NASI ULUBIEŃCY" - gościliśmy mamę Amelki, która przyniosła do przedszkola "domowego pupila". Podczas spotkania dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem świnki morskiej, sposobem odżywiania i dbania o nią. Dzieci mogły także zwierzątko pogłaskać, wziąć na ręce oraz karmić. To było wspaniałe doświadczenie! Dziękujemy mamie Amelki :-)
  Śmieszny Dzień - kolorowe nakrycie głowy
Dnia 7 lutego w ramach tzw. "Śmiesznego Dnia" dzieci mogły zaprezentować kolorowe i śmieszne nakrycie głowy.
  Bal Karnawałowy
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym Przedszkolu ten wyjątkowy bal odbył się dnia 30 stycznia. Dzieci z naszej grupy po raz pierwszy uczestniczyły w tego typu zabawie. Tego dnia w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, pszczółki, motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, pracowników budowy, Spider-Mana, Batmana... i wiele innych barwnych postaci. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć, a następnie rozpoczęła się zabawa, którą przeprowadzili animatorzy. Dzieci bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
  Czytanie na dywanie
W ramach rozwijania zainteresowania książką i czytelnictwa gościliśmy w naszej grupie mamę Michała, która zapoznała dzieci z przygodami Świnki Peppy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały treści książeczki. Dziękujemy mamie Michała i czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin dzieci do czytania bajek, opowiadań lub wierszy dla dzieci.
  Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu
Dnia 24 stycznia w naszej grupie odbyła się wyjątkowa uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Dzieci poprzez śpiew, tańce oraz recytację wiersza wyraziły szacunek i miłość swoim babciom i dziadkom. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci także wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki.
  Wycieczka do Teatru Małego Widza
Dnia 22 stycznia dzieci z grupy I pojechały autokarem do Teatru Małego Widza, który znajduje się na warszawskiej Starówce. Dzieci "pozbawione butów" (co było dla nas zaskoczeniem) zajęły miejsca na widowni teatru. Następnie obejrzały spektakl pt. "AHOJ". Dodatkową atrakcją podczas pobytu w teatrze były zabawy parateatralne zorganizowane przez aktorów. Po przedstawieniu spacerując przez Stare Miasto dzieci miały możliwość przyjrzenia się Kolumnie Zygmunta III Wazy oraz wysłuchania hejnału granego z okna wieży zamkowej.
  Spotkanie przy choince
Dzień 17 grudnia dla dzieci z naszej grupy to dzień pełen wrażeń. W godzinach porannych nasze "SŁONECZKA" spotkały się z Mikołajem a wieczorem miało miejsce również niezwykłe i bardzo ważne wydarzenie - spotkanie rodzinne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie przed najbliższymi członkami rodziny. Następnie odbyła się część warsztatowa, podczas której, dzieci wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne choinki.
  Spotkanie z Mikołajem
Okres świąteczny, to czas radosny dla wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja i pomimo braku śniegu pojawił się on w naszym przedszkolu w dniu 17 grudnia. zabawy, śmiechu i radości było wiele.
  Spacer na pocztę
Dnia 11 grudnia odbyła się wycieczka do punktu pocztowego mieszczącego się przy ul. Bema. Celem wizyty na poczcie było wysłanie przygotowanych przez dzieci (wspólnie z rodzicami) kartek świątecznych do najbliższych członków rodziny, znajomych, przyjaciół. Dzieci zostały zapoznane z zasadami wysyłania listów (poprosiły panią na poczcie o znaczki, za które zapłaciły; przykleiły znaczki w odpowiednim miejscu na kopercie, a następnie wrzuciły listy do skrzynki). Wycieczka na pocztę była również dobrą okazją do kształtowania umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas spaceru i przechodzenia przez ulicę. Dziękujemy mamie Fabiana za podarowanie kartek okolicznościowych.

««« ««  1 | 2 | 3 | 4 | 5  »» »»»