Galeria Grupy I

Jesień w ogrodzie przedszkolnym
Korzystając z uroków "Polskiej Złotej Jesieni", dzieci pod okiem opiekunów zbierały kolorowe liście, które zostały zgromadzone w kąciku przyrody.
  Eksperyment z pestkami owoców
Podczas realizacji tematu "Jesień w sadzie" dzieci poznały budowę wybranych owoców. Pestki, które zostały z nich wyjęte (owoce oczywiście zostały zdegustowane) zostały włożone do ziemi. Doniczka z nasionkami została umieszczona w słonecznym miejscu w kąciku przyrody. Teraz dzieci mają możliwość opiekowania się nasionkiem: obserwują, w razie potrzeby podlewają i zastanawiają się ... "Czy coś z tego urośnie?"
  Owoce - z masy solnej
Mąka, sól i woda - to 3 podstawowe i niezbędne składniki do wykonania "ciasta do zabawy". Podczas realizacji tematu tygodniowego "JESIEŃ W SADZIE" dzieci wykonały z masy solnej wybrane przez siebie owoce. Następnego dnia (po wysuszeniu) " pomalowały je farbami na właściwy kolor zgodny z obrazem rzeczywistym. wszystkie owoce zostały włożone do ogromnego koszyka i stanowią ozdobę w holu naszego przedszkola.
  Fluoryzacja
Dnia 1 października w naszym przedszkolu odbyła się fluoryzacja. Najpierw wszystkie dzieci uczestniczyły w pogadance na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo myć zęby. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu ze specjalistą otrzymały symboliczne nagrody. Po obiedzie, za zgodą rodziców dzieci pod okiem wykwalifikowanych asystentek stomatologicznych myły zęby "specjalnym preparatem".
  Zajęcie plastyczne - malowanie palcami
Czy do malowania farbami zawsze potrzebny jest pędzelek? Okazuje się, że nie koniecznie. Naszym przedszkolakom do malowania posłużyły własne palce.... a prace na wystawce prezentowały się znakomicie.
  Jesień daje nam warzywa
  Śmieszny Dzień w Przedszkolu
Dnia 20 września odbył się ''Śmieszny Dzień Przedszkolaka". W tym dniu dzieci przychodziły w zabawnych, nietypowych strojach. Na sali gimnastycznej odbył się przemarsz wszystkich grup. Potem tańce i śmieszne zabawy. Dodatkowo w tym dniu w naszym przedszkolu gościliśmy grupę cyrkową pod kierunkiem Pani Ani Adamczyk. Dzień minął w miłej i zabawnej atmosferze.
  Sadzimy wrzosy w ogrodzie przedszkolnym
Każda grupa w naszym przedszkolu ma przydzielony "kawałek ziemi" na którym dzieci sieją lub sadzą i uprawiają rośliny. Dnia 19 września wykorzystując ciepłą i słoneczną pogodę postanowiliśmy posadzić na naszym klombie wrzosy. Dzieci pracowały z wielkim zapałem i radością. Wrzosy posadzone przez naszych przedszkolaków stanowią piękną ozdobę naszego ogrodu przedszkolnego.
  Udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata"
Dnia 19 września dzieci zaopatrzone w rękawice i worki na śmieci zaangażowały się w akcję SPRZĄTANIA ŚWIATA - dzieci starsze wyszły poza teren przedszkola, a nasze 3-latki pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego. Nasi pracownicy przedszkola oczywiście dbają o czystość naszego ogrodu przedszkolnego, ale śmieci niestety czasami pojawiają się.... Celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych.
  Mali artyści
Zajęcia plastyczne oraz twórczość plastyczna to jedna z ważniejszych form działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawy plastyczne są również źródłem dobrej zabawy, radości i samodzielnego doświadczania.

««« ««  1 | 2 | 3 | 4 | 5  »» »»»