Galeria Grupy II

UBIERAMY CHOINKĘ W NASZEJ SALI
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewska. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć podtrzymania tej tradycji. Pracowite krasnale z wielkim zapałem zabrały się do dekorowania świątecznego drzewka w naszej sali. Choinka została prześlicznie udekorowana.
  ANIMAJKI - POKAZ BANIEK MYDLANYCH W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
  ZABAWY I ZAJĘCIA PLASTYCZNE
W ramach realizacji tematu bajki, bajeczki dzieci miały możliwość między innymi: wykonania "balonowego" misia (z okazji dnia Pluszowego Misia) i smoka z paieru; układały obrazki pocięte na częći i przyklejały je na kartce; wykonały rysunek (rysowanie specjalnymi mazakami z wykorzystaniem tabliczek suchościeralnych) do wysłuchanej bajki pt. "Królewna Kłamczuszka".
  EKO- OGRÓDEK
  DZIEŃ JESIENNYCH BARW
30 października w ramach Śmiesznego Dnia obchodzony był „DZIEŃ JESIENNYCH BARW”. Tego dnia towarzyszyły nam nie tylko ubranka w jesiennych barwachach ale również różne zabawy o jesiennej tematyce.

JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
W tym roku jesień dała nam dużo ciepła i słońca. Jesienna aura sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym.
  SPOTKANIE ZE ŚWINKĄ MORSKĄ
12 października gościliśmy w naszej grupie mamę Amelki, która przyniosła dzieciom do pokazania "domowego pupila" - świnkę morską.
Dzieci poprzez bezpośrednią obserwację oraz informacje, które przekazała mama Amelki mogły zapoznać się z wygladem świnki morskiej, posobem jej odżywiania i dbania o nią. Dzieci mogły świnkę pogłaskać, karmić, a nawet wziąć ją na ręce. Wspaniałe doświadczenie!
  DZIEŃ DRZEWA
10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji w grupie organizowane były zajęcia, podczas których dzieci zdobywały i pogłębiały wiedzę dotyczącą drzew (budowa drzewa, co nam dają drzewa, rodzajedrzew itp.). Dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze w ogrodzie - wskazywały drzewa liściaste, iglaste, poznawały ich nazwy, ogladały korę drzew przez lupy. Podczas zajęć plastycznych namalowały "Jesienne drzewo".
  ZAJĘCIA - TAŃCE LUDOWE I NIE TYLKO
W dniach 2 i 8 października gościliśmy w naszej grupie mamę Gabrysi, która przeprowadziła zajęcia, podczas których dzieci poznały m.in. taniec ludowy:"SZOT". Z okazji obchodów Dnia Tańca Ludowego (przypadającego na dzień 7 października) pokazała dzieciom również kujawski strój ludowy.
  WARSZTATY O DINOZAURACH
W naszej grupie dnia 5 października odbyły się warsztaty "O historii życia na Ziemi, dinozaurach, skamieniałościach oraz wykopaliskach..." Podczas zajęć każde dziecko miało możliwość odkopania swojego mini szkieletu dinozaura.

««« ««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  »» »»»