Galeria Grupy III

"Kuchcikowo"- Świąteczne pierniczki
Przed nami okres przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. "Muchomorki" rozpoczęły go od pieczenia pierników. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Panie kucharki upiekły pierniczki, które później dzieci pięknie ozdobiły i przystroiły nimi przedszkolną choinkę.
  Andrzejki
W naszym przedszkolu 29 października był dniem magicznym. W tym dniu bowiem przedszkolaki uczestniczyły w zabawach andrzejkowych,
podczas których dzieci miały okazję poznać tradycyjne obrzędy związane z tym świętem. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb, które przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Podczas zabawy wszystkim towarzyszyła miła atmosfera.
  Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia - były zabawy przy muzyce, gimnastyka z misiami, zabawy plastyczne, ruchowe, konkursy, zgadywanki. Ten "misiowy" dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
  Warsztaty plastyczne w Ogrodzie Jordanowskim
Dnia 22 listopada nasze "Muchomorki" uczestniczyły w warsztatach plastycznych organizowanych w V Ogrodzie Jordanowskim. Dzieci z pomocą pań prowadzących zajęcia wykonały piękne przypinki, które później z dumą nosiły na swoich bluzkach. :)
  "Klub Przyjaciół Budowy Metra" - warsztaty edukacyjne
Dnia 21 listopada dzieci z grupy III wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Punktu Informacyjnego budowy II linii metra zachód, gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych: "Klub Przyjaciół Budowy Metra". Podczas zajęć kreatywnych nasze "Muchomorki" dowiedziały się jak wyglądają i działają maszyny pracujące przy budowie metra oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat metra i jego budowy. Mali inżynierowie mieli również możliwość zaprojektowania oraz zbudowania z klocków stacji metra. Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.
  Bal Postaci z Bajek
Dnia 6 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Postaci z Bajek. Wszyscy tego dnia przyszli przebrani w piękne bajkowe stroje. Przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyły wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości.
  Apel "O Prawach Dziecka Przy Zielonym Wzgórzu"
Dnia 29 października w naszym przedszkolu odbył się apel "O Prawach Dziecka Przy Zielonym Wzgórzu". W czasie jego trwania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat swoich praw i obowiązków. Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci z grupy II i III. Nasze "Muchomorki" pięknie wyrecytowały wiersz pt "Prawa Dziecka" oraz wspólnie z dziećmi z grupy II zaśpiewały piosenkę "Dziecka prawa to nie zabawa". Po występie wszystkie dzieci bawiły się przy piosence Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są". Uroczystość była bardzo wesoła i pouczająca
  Śmieszny dzień w przedszkolu - "Gdy dorosnę będę..."
Dnia 16 października w ramach śmiesznego dnia w przedszkolu, dzieci miały okazję przebrać się za ludzi różnych zawodów. W naszej grupie spotkać można było m.in. policjanta, budowniczego, muzyka, lekarza, baletnicę, cukiernika, kucharkę, górnika i piłkarza. Po wesołych zabawach w grupie, wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej gdzie każdy mógł pochwalić się swoim strojem. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości przedszkolakom.
  Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym
Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co nasze "Muchomorki" lubią najbardziej. Dzięki temu, że przedszkolny ogród jest duży i otoczony roślinnością, dzieci mają możliwość również obserwować i podziwiać jesienną przyrodę oraz wykorzystywać materiał przyrodniczy do zabaw.
  "Kuchcikowo "- warzywne szaszłyki
Dnia 26 września dzieci z grupy III zamieniły się w małych kucharzy i przygotowały pyszne szaszłyki warzywne. Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości a grillowane szaszłyki były pyszną przekąską w czasie pikniku rodzinnego "Święto Pieczonego Ziemniaka".

««« ««  1 | 2  »» »»»