Galeria Grupy III

"Klub Przyjaciół Budowy Metra" - warsztaty edukacyjne
Dnia 21 listopada dzieci z grupy III wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Punktu Informacyjnego budowy II linii metra zachód, gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych: "Klub Przyjaciół Budowy Metra". Podczas zajęć kreatywnych nasze "Muchomorki" dowiedziały się jak wyglądają i działają maszyny pracujące przy budowie metra oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat metra i jego budowy. Mali inżynierowie mieli również możliwość zaprojektowania oraz zbudowania z klocków stacji metra. Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.
  Bal Postaci z Bajek
Dnia 6 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Postaci z Bajek. Wszyscy tego dnia przyszli przebrani w piękne bajkowe stroje. Przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyły wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości.
  Apel "O Prawach Dziecka Przy Zielonym Wzgórzu"
Dnia 29 października w naszym przedszkolu odbył się apel "O Prawach Dziecka Przy Zielonym Wzgórzu". W czasie jego trwania dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat swoich praw i obowiązków. Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci z grupy II i III. Nasze "Muchomorki" pięknie wyrecytowały wiersz pt "Prawa Dziecka" oraz wspólnie z dziećmi z grupy II zaśpiewały piosenkę "Dziecka prawa to nie zabawa". Po występie wszystkie dzieci bawiły się przy piosence Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są". Uroczystość była bardzo wesoła i pouczająca
  Śmieszny dzień w przedszkolu - "Gdy dorosnę będę..."
Dnia 16 października w ramach śmiesznego dnia w przedszkolu, dzieci miały okazję przebrać się za ludzi różnych zawodów. W naszej grupie spotkać można było m.in. policjanta, budowniczego, muzyka, lekarza, baletnicę, cukiernika, kucharkę, górnika i piłkarza. Po wesołych zabawach w grupie, wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali gimnastycznej gdzie każdy mógł pochwalić się swoim strojem. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości przedszkolakom.
  Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym
Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co nasze "Muchomorki" lubią najbardziej. Dzięki temu, że przedszkolny ogród jest duży i otoczony roślinnością, dzieci mają możliwość również obserwować i podziwiać jesienną przyrodę oraz wykorzystywać materiał przyrodniczy do zabaw.
  "Kuchcikowo "- warzywne szaszłyki
Dnia 26 września dzieci z grupy III zamieniły się w małych kucharzy i przygotowały pyszne szaszłyki warzywne. Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości a grillowane szaszłyki były pyszną przekąską w czasie pikniku rodzinnego "Święto Pieczonego Ziemniaka".
  Jesienny ogród - sadzimy wrzosy
Pierwszego dnia jesieni - 23 września dzieci z grupy trzeciej sadziły wrzosy na swoim klombiku w ogrodzie przedszkolnym.
Wspólna praca sprawiła naszym małym ogrodnikom wiele radości i satysfakcji.
  Dzień Śmiesznego Przedszkolaka
Dnia 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Śmiesznego Przedszkolaka. Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola tego dnia byli ubrani ze śmiesznym akcentem. Po zabawach i tańcach w sali Muchomorki wraz z dziećmi z innych grup wzięły udział w pokazie mody śmiesznego przedszkolaka na sali gimnastycznej.
Pani Grażynka również postanowiła zaakcentować ten śmieszny dzień, podając dzieciom zupę w szklankach... :)
Było bardzo wesoło i śmiesznie.
  Muchomorki komponują pyszny deser jogurtowy z owocami
Ach co to był za podwieczorek! Dzieci skomponowały deser jogurtowy ze swoimi ulubionymi owocami. Było bardzo pysznie i kolorowo.
  Udział w akcji " Sprzątanie Świata"
Wrzesień to miesiąc, w którym jak co rok nasze przedszkole włącza się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej.
Dlatego 19 września dzielne i pełne zapału Muchomorki wyruszyły na wielkie porządkowanie Ogrodu Jordanowskiego, który znajduje się w pobliżu naszego przedszkola. Dzieci zaopatrzone w plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki bardzo zaangażowały się w tę akcję i świetnie wykonały swoje zadanie.

««« ««  1 | 2  »» »»»