Galeria Grupy IV

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Tradycją w naszym przedszkolu jest organizacja wycieczki z okazji Dnia Dziecka. Tym razem wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarem do Kawęczyna, gdzie znajduje się gospodarstwo agroturystyczne "Gościniec Wiecha". W gospodarstwie dzieci zostały powitane staropolskim obyczajem przez gospodynię ubraną w strój ludowy. Wycieczka przepełniona była różnymi atrakcjami, m.in.: zwiedzanie starej wiejskiej zagrody, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, zajęcia warsztatowe połączone z pokazem przygotowania pizzy, przejażdżka po okolicy zadaszonym wozem ciągniętym przez traktor, degustacja włoskiej pizzy w pizzerii "Domowy Zakątek", zabawy na placu zabaw, odwiedziny w OSP Złotokłos.
  TAJEMNICE POWIETRZA - zajęcia edukacyjne w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 13
Dnia 6 czerwca dzieci uczestniczyły w ostatnim spotkaniu na terenie Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 13. Podczas zajęć dzieci obejrzały 3 krótkie filmy i wykonały doświadczenia dotyczące tematu "Tajemnice powietrza".
  Przygody Koziołka Matołka - przedstawienie teatralne
Dnia 31 maja gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy teatr (Teatr Art Concept z Radomia), którego aktorzy przedstawili Przygody Koziołka Matołka na motywach bajki Kornela Makuszyńskiego. Przedszkolaki oprócz oglądania przedstawienia wykonywały różne zadania oraz poznały polskie przysłowia o kozłach. Na zakończenie wszystkie dzieci wyruszyły pociągiem w podróż z Koziołkiem Matołkiem i dołączyły do jego klubu otrzymując stosowne pieczątki.
  Bawimy się w Teatr - "Królewna Śnieżka"
Dnia 18 maja 2019 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zamieniły się w aktorów i w bajecznej scenografii przedstawiły bajkę pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".
  Kino sferyczne w przedszkolu
Dnia 27 maja gościliśmy w naszym przedszkolu mobilne kino sferyczne. Dzieci miały okazję obejrzeć film obejrzeć film wewnątrz wielkiego namiotu (kopuły) w technice 3D. Przedszkolaki z naszej grupy obejrzały film pt. " Tajemnice drzew" (bohaterowie filmu opowiedzieli na pytania m.in.: Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i budowie drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego drzewa rosną?, W jaki sposób wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew?).
  Spartakiada przedszkolaków
Dnia 21 maja dzieci z naszej grupy uczestniczyły w X Dzielnicowej Spartakiadzie Przedszkolaków. Organizatorem zawodów sportowych był Wydziała Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Wola oraz Przedszkole nr 350 "Jaśminowy Gaj". Drużyna z naszego przedszkola zmierzyła się z drużynami ośmiu innych przedszkoli. Wśród konkurencji sportowych były m.in: wyścigi żab slalomem, wyścigi piłek w rządach, przeciąganie liny, rzucanie do celu, wyścigi połączone z przechodzeniem przez komin (szarfę), wyścigi skakanek, pakowanie przedmiotów do worka. Nasza drużyna wykazała się niezwykłą sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole uzyskując największą ilość punktów, a tym samym zdobywając I MIEJSCE I PUCHAR. BRAWO NASI MALI SPORTOWCY !!!
  Wiosenne prace w ogrodzie
Dnia 17 maja dzieci posadziły w ogrodzie przedszkolnym sadzonki kwiatów oraz cebulki kwiatowe. Bardzo dziękujemy Rodzicom za dostarczenie roślin i nasion.
  Wizyta w Teatrze w Piwnicy przy Wójtowskiej
Dn. 25 kwietnia dzieci z naszej grupy pojechały autokarem na Stare Miasto, na ul. Wójtowska. W jednej ze staromiejskich kamienic, w piwnicy, znajduje się niewielki, lecz niezwykły teatr. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Misja specjalna" oraz uczestniczyły w warsztatach teatralnych - "Teatr cieni"
  Kuchcikowo - roladki z tortilli
Dn. 24 kwietnia w naszej grupie podczas zajęć KUCHCIKOWO dzieci przygotowały roladki z tortilli. Do przygotowania roladek dzieci wykorzystały m.in.: serek kanapkowy, szynkę, sałatę, paprykę, ser żółty oraz samodzielnie zasianą i wyhodowaną rzeżuchę. przygotowane przekąski wyglądały fantastycznie, a smakowały jeszcze lepiej....