Galeria Grupy IV

Wybrane działania plastyczno-techniczne w ramach realizacji projektu badawczego "PIES"
  BAL GAŁGANIARZA
Z okazji POWITANIA WIOSNY w naszym przedszkolu odbył się „BAL GAŁGANIARZA”, na którym gościliśmy uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 387. Podczas balu obowiązywały śmieszne, samodzielnie wymyślone, własnoręcznie wykonane stroje „GAŁGANIARSKIE”. Było mnóstwo dobrej zabawy i dużo śmiechu.
  Powitanie Wiosny na hali sportowej KOŁO
Dn. 21 marca w hali sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60 nasze przedszkolaki razem z przedszkolakami z innych wolskich przedszkoli powitały wiosnę. Dla dzieci zostały przygotowane atrakcje: teatrzyk, malowanie pisanek, nauka robienia palemek wielkanocnych oraz wiele konkurencji sportowych. Impreza została zorganizowana przez Wydział Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.
  PIES POLICYJNY
Dn. 14 marca gościliśmy w naszej grupie policjantów Komendy Miejskiej Policji. Największą atrakcją dla dzieci było spotkanie z psem patrolowo-tropiącym, który od kierownictwem swojego opiekuna zaprezentował swoje umiejętności oraz wysoki stopień wyszkolenia - tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak pies wykonuje komendy policjanta. Dodatkowo opiekun psa omówił jakie zadania ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Mundurowi rozmawiali również z dziećmi na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony psa. Było to bardzo udane spotkanie.
  Wycieczka do STRAŻY DLA ZWIERZĄT
Dnia 4 marca dzieci wybrały się do Straży dla Zwierząt (mieszczącej się przy ul. Wolskiej). Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się Straż dla Zwierząt, mogły zobaczyć psy i koty w tzw. "ZWIERZĘTARNI". Dodatkowo spotkały się z panią weterynarz, która opowiedziała o wykonywanej przez nią pracy, pokazała gabinet weterynaryjny, salę zabiegową, salę operacyjną. Dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz uzyskania informacji w danym zakresie.
  Zajęcia edukacyjne - PSY MYŚLIWSKIE
Dnia 28 lutego odwiedziły nas Panie: Agata B. oraz Marlena K. z Polskiego Związku Łowieckiego.
Dzieci z grupy „BIEDRONKI” pogłębiły swoją wiedzę na temat psów pracujących - poznały zadania i sposób pracy psów myśliwskich. Dowiedziały się, że psy są nieodłącznymi towarzyszami łowów: aportują, tropią, płoszą, a nade wszystko kochają polowania tak, jak ich właściciele. Dzieci poznały wybrane rasy psów myśliwskich oraz poznały ich zadania do wykonania. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość poznania i obejrzenia wybranych ptaków drapieżnych. Dziękujemy Paniom z Polskiego Związku Łowieckiego za niezwykle ciekawe zajęcia dla dzieci. Dziękujemy również tacie Ady z naszej grupy za nawiązanie kontaktu i podsunięcie ciekawego pomysłu do realizacji naszego projektu badawczego „Pies”.
  Zajęcie edukacyjne - PIES PRZEWODNIK
W ramach realizacji tematu "PIES" metodą projektów badawczych w naszej grupie odbyły się zajęcia z panią z FUNDACJI PIES PRZEWODNIK. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób funkcjonuje osoba niewidoma i poznały pracę psa przewodnika. Bardzo dziękujemy mamie Karola, która nawiązała kontakt z Fundacją oraz sfinansowała zajęcie.
  BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 26 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Na balu obok księżniczek, wróżek, piratów czy policjantów pojawiły się również postaci z ulubionych bajek, m.in. Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka. po wielkiej prezentacji strojów, wykonaniu zdjęć, rozpoczęły się tańce - były one przeplatane korowodami i zabawami.
  Niespodzianka dla Pracowników Słuzby Zdrowia
Dnia 25 stycznia dzieci z grupy III i IV wybrały się do Domu Pracownika Służby Zdrowia. Dzieci zaśpiewały piosenki, zaprezentowały tańce oraz wręczyły emerytowanym Pracownikom Służby Zdrowia własnoręcznie wykonane kwiaty, sprawiając w ten sposób niespodziankę.
  GOŚCIMY BABCIE I DZIADKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU
Babcie i Dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w życiu każdego dziecka. Dlatego uroczyście staramy się obchodzić ten dzień w przedszkolu. Wnuczęta poprzez specjalnie przygotowany program artystyczny (śpiew, tańce, recytowanie wierszy) wyraziły zwoją miłość i wdzięczność swoim Babciom i Dziadkom. Dzieci wręczyły również własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami. Wszyscy goście zostali zaproszeni na szarlotkę przygotowaną przez dzieci podczas zajęć KUCHCIKOWO.

««« ««  1 | 2 | 3 | 4  »» »»»