Galeria Grupy IV

Wycieczka do PLANETARIUM w Centrum Nauki Kopernik
W środę, 6 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Planetarium (mieszczącego się przy Centrum Nauki Kopernik) na film pt. Polaris – Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy. Bohaterami filmu byli: pingwin James i niedźwiedź polarny Władimir, którzy zwykle nie mają szansy się spotkać. Jednak w filmie „Polaris” dzieci mogły poznać ich razem.
„Polaris” to animowany film, który poprzez wciągającą historię wprowadza pojęcia ruchu obrotowego Ziemi, zapoznaje z różnymi rodzajami ciał kosmicznych i wprowadza elementy metody naukowej. Przed seansem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Nieba Kopernika. Najbardziej niezwykłe w Planetarium „Niebo Kopernika” jest jego wnętrze, które kryje salę projekcyjną ze sferycznym ekranem o 16-metrowej średnicy (waży on ok. 3 tony i jest zawieszony nad widownią na ogromnych łańcuchach). Sposób siedzenia umożliwia swobodne patrzenie w niebo.
Dzieci były zachwycone.
  KUCHCIKOWO - Sałatka owocowa
Na zajęciach kuchcikowo nasze „BIEDRONKI” ” własnoręcznie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Do sałatki dzieci dodały: jabłka, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki oraz winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Po założeniu fartuszków, umyciu owoców i rąk dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka smakowała wyśmienicie. Pozostały po niej tylko puste talerzyki i miska w której dzieci mieszały sałatkę.
  Konkurs fotograficzny "Polska - nasz ukochany kraj"
  Zajęcia plastyczne w plenerze
„Jesienne drzewa” to temat zajęć plastycznych, które odbyły się w niecodziennym otoczeniu, bo w plenerze. Wszystkie dzieci miały możliwość malowania farbami wybranego drzewa lub wybranego fragmentu ogrodu przedszkolnego. Powstały ciekawe prace plastyczne, a każde namalowane drzewo – tak jak Dziecko – jest inne.
  Zajęcia edukacyjne w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży
Dn. 14 października dzieci z naszej grupy po raz kolejny wybrały się do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Staszica 5a. W tym dniu uczestniczyły w projekcie „Mirabelka”– kiełkująca historia w 100licy - realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Projekt prowadzony był na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Tytułowa „Mirabelka” to drzewko, które rosło wraz z mamą na podwórku przylegającym do Nalewek. Przetrwała wojnę, getto, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała do naszych czasów. Wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane w tej bardzo wzruszającej i sentymentalnej powieści. Jest jednak nadzieja na przywrócenie mirabelki – jej trzy pestki zabrał ze sobą do Stanów Zjednoczonych mieszkaniec Woli, który chciał mieć tam kawałek Muranowa. We wrześniu tego roku podjęto próbę przywrócenia Mirabelki-strażniczki pamięci.
Podczas zajęć w bibliotece dzieci poznały historię Dorki i innych mieszkańców warszawskich Nalewek. Dzieci tworzyły również portret Mirabelki, a także „zrobiły” (w formie plastycznej) przetwory z jej owoców.
  Zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej
Podczas zajęć dydaktycznych staramy się wykorzystywać różnorodne pomoce dydaktyczne, m.in. tablicę interaktywną, która oprócz wartości edukacyjnych daje możliwość aktywnej rozrywki. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch, rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne, pozwala na samodzielne rozwiązywanie zadań przez dziecko z natychmiastową oceną.
Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej bardzo spodobały się naszym przedszkolakom. Wszystkie zadania wykonują z zaciekawieniem i zaangażowaniem. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia…..
  Wyraźni na drodze
Od 24 do 28 września „Biedronki” brały udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „WYRAŹNI NA DRODZE”. Dzieci uczyły się podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, omawiały pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania w ruchu drogowym, zdobyły wiedzę na temat prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w taki sposób, by być widocznym na drodze. Dzieci wykonywały również prace plastyczne związane z wyżej wymienionym tematem.
  Kuchcikowo
Dn. 26.09.2018r. na zajęciach KUCHCIKOWO, „BIEDRONKI” przygotowały pyszne, zdrowe, warzywne szaszłyki. Nasi mali kucharze z wielką starannością kroili i nabijali warzywa na wykałaczki. Przygotowana przez przedszkolaków przekąska trafiła na ruszt podczas organizowanego w naszym przedszkolu Pikniku Rodzinnego -„Święto pieczonego Ziemniaka”.
  Kreatywne zabawy
Kolorowe słomki konstrukcyjne lub chusta animacyjna do rysowania to świetne pomoce do rozwijani umiejętności twórczych dzieci. Doskonale nadają się m.in. do ćwiczeń motoryki małej, koordynacji ręka-oko.
  Dzień Przedszkolaka
Dn. 20 września z okazji Dnia Przedszkolaka gościliśmy w naszym przedszkolu panią, która przeprowadziła fantastyczną zabawę z puszczaniem gigantycznych rozmiarów baniek mydlanych. Zabawa dostarczyła wszystkim przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

««« ««  1 | 2 | 3  »» »»»