Posiłki

Kliknij na mnie!!! A dowiesz się jaki jest aktualny jadłospis.

Nasze przedszkole utrwala dobre zwyczaje żywieniowe. Dieta dzieci jest urozmaicona i lekkostrawna. Przeważają potrawy gotowane, pieczone i duszone - bardzo rzadko smażone. Potrawy przygotowywane są z produktów wysokiej jakości z ograniczeniem spożycia soli i cukru.

Przedszkole prowadzi żywienie dzieci zgodnie z normami sanitarnymi uwzględniając indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

W żywieniu wykorzystujemy produkty świeże, naturalne, mało przetworzone, z ograniczoną ilością substancji dodatkowych - konserwujących, zagęszczających, barwiących lub sztucznie aromatyzowanych.

Ilość posiłków zależy od ilości godzin, jakie dziecko przebywa w przedszkolu.

Dzieci przebywające w przedszkolu od 7.00 - 13.00 mogą korzystać z dwóch posiłków, natomiast dzieci przebywające do godziny 15.00 - pomiędzy śniadaniem a obiadem otrzmują również drugie śniadanie.

Opłatę za wyżywienie dzieci w całości pokrywają Rodzice.

Nauczycielki w czasie posiłków stosują trzy zasady:

zasada I - nie zmuszamy dzieci do jedzenia

zasada II - zachęcamy do spożywania wszystkich potraw, nawet tych, których dzieci nie lubią

zasada III - nie popędzamy w czasie jedzenia

Jeżeli chcesz poznać aktualny jadłospis - kliknij w postać kucharki (powyżej).