PODRÓŻE PO ZMYSŁACH

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia sensoryczne, które mają na celu stymulowanie zmysłów dziecka za pomocą różnorodnych bodźców docierających z otoczenia i świata przyrody. Podczas zajęć dzieci wzbogacają swoje doświadczenia zmysłowe w zakresie percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej, węchowej i smakowej. Poprzez doświadczenia wielozmysłowe dzieci będą mogły łatwiej przyswajać wiedzę o otaczającym je świecie, poznawać całkiem nowe bodźce, poszerzać te już zdobyte, a także minimalizować problemy związane z podwrażliwościami oraz nadwrażliwościami. Planowane są również zajęcia z zakresu aromaterapii i relaksacji w celu wyciszenia i unikania przebodźcowania dzieci.

Są to zajęcia prowadzone przez nasze nauczycielki, które myślą o doskonaleniu zawodowym w kierunku integracji sensorycznej. Sama integracja sensoryczna zakłada indywidualną terapię z dzieckiem potrzebującym pracy i stymulowania konkretnego zakresu w układzie nerwowym. Nasze zajęcia mają jedynie charakter zabawowy polegający na oswajaniu i poznawaniu naszych zmysłów.

Poniżej fotorelacje z działalności przedszkolaków naszego przedszkola w ramach programu.

Teatr cieni - grupa II
  Teatr cieni w grupie III
  GRUPA IV RYBKI_Teatr cieni
Stymulacja zmysłu wzroku i słuchu oraz rozbudzanie wyobraźni i aktywności twórczej.
  GRUPA IV RYBKI_Ścieżka sensoryczna
  Grupa I Ścieżka sesoryczna
  Grupa I Zabawy ze sztucznym śniegiem
  Zajęcia sensoryczne w grupie III
  Grupa IV Stymulowanie zmysłu dotyku poprzez zabawy ze sztucznym śniegiem oraz powierzchniami o różnych teksturach.
  Grupa V Zabawy ze sztucznym śniegiem.
Nasza grupa we wtorek 5.02 uczestniczyła w zajęciach sensorycznych - zabawy z mąką ziemniaczaną.

««« ««  1 | 2  »» »»»