Galeria Grupy II

SPOTKANIE ZE ŚWINKĄ MORSKĄ
12 października gościliśmy w naszej grupie mamę Amelki, która przyniosła dzieciom do pokazania "domowego pupila" - świnkę morską.
Dzieci poprzez bezpośrednią obserwację oraz informacje, które przekazała mama Amelki mogły zapoznać się z wygladem świnki morskiej, posobem jej odżywiania i dbania o nią. Dzieci mogły świnkę pogłaskać, karmić, a nawet wziąć ją na ręce. Wspaniałe doświadczenie!
  DZIEŃ DRZEWA
10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji w grupie organizowane były zajęcia, podczas których dzieci zdobywały i pogłębiały wiedzę dotyczącą drzew (budowa drzewa, co nam dają drzewa, rodzajedrzew itp.). Dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze w ogrodzie - wskazywały drzewa liściaste, iglaste, poznawały ich nazwy, ogladały korę drzew przez lupy. Podczas zajęć plastycznych namalowały "Jesienne drzewo".
  ZAJĘCIA - TAŃCE LUDOWE I NIE TYLKO
W dniach 2 i 8 października gościliśmy w naszej grupie mamę Gabrysi, która przeprowadziła zajęcia, podczas których dzieci poznały m.in. taniec ludowy:"SZOT". Z okazji obchodów Dnia Tańca Ludowego (przypadającego na dzień 7 października) pokazała dzieciom również kujawski strój ludowy.
  WARSZTATY O DINOZAURACH
W naszej grupie dnia 5 października odbyły się warsztaty "O historii życia na Ziemi, dinozaurach, skamieniałościach oraz wykopaliskach..." Podczas zajęć każde dziecko miało możliwość odkopania swojego mini szkieletu dinozaura.
  ZAJĘCIA SPORTOWE - PIŁKA NOŻNA
Dnia 1 października dzieci uczestniczyły w treningu piłkarskim prowadzonym przez trenerów Barça Academy w Warszawie. Dziękujemy tacie Aleksandra z naszej grupy za zorganizowanie zajęć, które spodobały się nie tylko chłopcom ... ale również dziewczynkom.
  DZIEŃ KROPKI
Dnia 30 wrześnaia w naszym przedszkolu w ramach tzw. "Śmiesznego Dnia" obchodziliśmy "Dzień Kropki". W tym dniu wszystkie dzieci miały na sobie coś w kropki, kropeczki, grochy.... Kropki towarzyszyły nam również podczas zajęć dydaktycznych.
  MIĘDZY NAMI INDIANAMI
Dnia 25 września odbyły się warsztaty podróżnicze „Między nami Indianami”. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie Indian z Ameryki Południowej i środkowej; mogły m.in.: zmierzyć indiańskie stroje – ruany, poncha i kapelusze, zagrać na indiańskich instrumentach (takich jak:lluvia seca, fletnia Pana, marakasy czy guiro z Peru, Boliwii, Dominikany, Nikaragui i Gwatemali), zatańczyć do boliwijskiej muzyki i pobawić się boliwijskimi zabawkami enchoque.
  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
W czwarty weekend września w całej Polsce odbywała się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Przedszkolaki z naszej grupy dnia 25 września sprzatały ogród przedszkolny. Z zebranych liści tworzyły kopiec - domek dla jeża, który mieszka w naszym ogrodzie przedszkolnym.
  TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
Dnia 22 września dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Na jesiennym liśćiu".
  SPACER NA SKRZYŻOWANIE
Dnia 18 września w ramach realizacji tematu BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe uczestniczyły w spacerze po okolicy przedszkola.
Cele spaceru: obserwacja ruchu ulicznego, rozpoznawanie i nazywanie wybranych znaków drogowyych, wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przechodzenie przez ulicę w miejscach z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji świetlnej.

««« ««  1 | 2  »» »»»