Galeria Grupy II

Poczytaj mi Mamo, Tato :)
  Wizyta Pani Doktor
  "Kocham Cię Polsko !!!"
Z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę Niepodległości
Pani Ania zapoznała dzieci z symbolami naszego kraju, z hymnem.
Dzieci doskonale wiedzą jakiej są narodowości i w jakim kraju żyją.
Znają też nazwę stolicy naszego kraju.

Poczytaj mi Mamo, Tato :)
Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY mamie Karolka, mamie Zosi, niani Hani i mamie Wojtusia
za włączenie się w akcję "Poczytaj mi Mamo, Tato".
Ogromną radość sprawiliście Państwo naszym Krasnalom swoją obecnością i umililiście
nam wszystkim czas czytaniem książek wybranych przez swoje pociechy.
DZIĘKUJEMY i czekamy na kolejne czytania... :)

Śmieszny Dzień "Gdy dorosnę będę..."
16 października w ramach Śmiesznego Dnia w przedszkolu, dzieci miały okazję przebrać się za ludzi różnych zawodów. Na sali gimnastycznej odbył się pokaz przepięknych strojów dzieci, wszystkie grupy przemaszerowały w rytm muzyki prezentując swoje przebrania. Po pokazie odbyły się zabawy integracyjne z kolegami i koleżankami z innych grup.

Robimy szarlotkę
Przygotowanie szarlotki to kolejne przyjemne doświadczenie Krasnali.
Dzieci poznały przepis na tradycyjne kruche ciasto, samodzielnie kroiły jabłka, ubijały pianę
i wspólnie zanieśliśmy ciasto do piekarnika przedszkolnej kuchni.
Po upieczeniu... poczęstowaliśmy personel przedszkola naszym smakołykiem i sami kosztowaliśmy pyszne ciasto... mniam mniam :)

Wyjście do sklepu owocowo - warzywnego
Wycieczka do sklepu owocowo - warzywnego sprawiła dzieciom wiele radości. Przypomnieliśmy sobie zasady
prawidłowego poruszania się po chodniku i kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Poznaliśmy także pracę pani ekspedientki, samodzielnie zrobiliśmy zakupy kupując jabłka do szarlotki,
którą zamierzamy zrobić.

Malujemy farbami
"Parasolki, parasolki..." - malowanie farbami to nie tylko rozwijanie motoryki małej
ale także nauka prawidłowego chwytu, rozwijanie dziecięcej wyobraźni, kształtowanie nawyku
estetycznego wykonywania pracy a także rozwijanie obszaru poznawczego małego dziecka.

««« ««  1 | 2  »» »»»